DEN HOPE4KIDS, 15.6. 2017

20.06.2017 10:05

Na den 15.6. jsme se v týmu všichni moc těšili. Náš tým je hodně různorodý, část z nás pracuje v pražské kanceláři a část našich lidí je rozeseta po celé České republice. Jsme spolu pravidelně v kontaktu, máme společné on-line meetingy, ale je stejně skvělé, když se můžeme společně potkat, sdílet svoje zkušenosti, sdílet společné vize. A jaký náš společný den byl?

Naše ředitelka Manuela dopoledne mluvila o tom, co nás jako Hope4kids charakterizuje, jaká je naše identita a co je pro nás klíčové. Chceme přinášet naději pro mladou generaci v České republice, to je jeden z našich stavebních kamenů. Na začátku článku je zmíněno, že náš tým je rozeset po celé České republice. Rozesetý je pro nás poměrně příznačné slovo – máme možnost zasívat semínka do dětských srdcí ohledně dobrých hodnot a ukazovat jim směrovku do života. 

Máme kolem sebe velký počet lidí a společností, kteří nás podporují a i díky nim můžeme naši práci dělat. Je proto pro nás velmi klíčové, že jsme transparentní organizace a jednáme naprosto otevřeně.

Dopoledne jsme ještě měli možnost slyšet od naší Žanety, která se nám stará o finance, zamyšlení nad tím, jak je důležité, abychom v našem životě měli pevné hodnoty. Abychom si mohli uvědomovat, co je pro nás důležité v naší práci, v našich vztazích, ve volném čase. A díky našim pevným hodnotám jsme schopni proměňovat nejenom svůj život, ale i život lidí kolem nás. Je vidět, že nejenom finance jsou její silná parketa, bylo to pro nás velmi inspirující :-) 

Po obědě jsme měli plno síly, takže jsme se mohli vrhnout na společnou aktivitu a prakticky také zažít to, co děláme s dětmi ve školách. Byla to hra Princ a už podle fotek můžete vidět, že jsme se rozhodně nenudili :-)

Skvělé bylo, že jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku každého z týmu a zjistit, co je pro každého charakteristické a co nás v životě baví. Každý si měl přivést něco, co ho vystihuje a ukázat to pak všem. 

Nejdříve se nám představili naši studenti, kteří jsou nováčci v týmu a začínají ve školách přednášet. Byli originální, zábavní a rozhodně mají dobré předpoklady zaujmout děti a teenagery ve školách :-)

Na řadu pak přišel náš pražský tým, který se stará o chod organizace a aby každý měl vše potřebné pro svoji práci.

A také jsme se více dozvěděli o našich oblastních lektorech. Jsou to profíci, takže byla radost koukat a poslouchat.

Pro každého určitě byla povzbudivá slova od ředitelky Manuely, že nejsme stejní, ale jsme různorodí, každý do týmu přináší své talenty, každý je profík pro určitou oblast a díky tomu je náš tým tak pestrý. Ale i přes naši různorodost máme společné hodnoty a můžeme se tak posouvat kupředu!

Jediné, co nás moc mrzelo, že se nemohla zúčastnit naše vedoucí lektorka Eliška. Dobré bylo, že jsme ji mohli připojit a mohla s námi být tak na dálku celý den, nasdílet s námi svá slova, povzbuzení, pozdravit nás, za to jsme moc rádi!

Celý den o nás bylo skvěle postaráno, za to patří velké díky Noemi a Kláře, které vše perfektně zařídily! 

Byl to rozhodně den plný inspirace, společného času, nových vizí a také dobrého jídla :-)

Za tým Hope4kids,

Jana